Faculty & Staff Directories

The NMC Employee Directory below is for individual use only. This list may not be used for commercial purposes.

NMC faculty and staff can change most of their directory information through ADP (accessed via myNMC). This excludes department and title (controlled by Human Resources).

Search Tip: Type "Control-F" (Windows) or "Command-F" (Mac) and enter a name to find a specific employee.

A

Christa Abdul-Karim — Extended Educational Svcs Program Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1701
Office: University Center
Jerry Achenbach — Superintendent of the Great Lakes Maritime Ac
Phone: +1 (231) 995-1203
Office: Great Lakes Building
Judy Albers — Supplemental - Dennos Museum Assistant
Phone: +1 (231) 995-1580
Office: Dennos Museum Center
Lawrence Albosta — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Brittany Ambrosius — Adjunct - Surgical Technology
Phone: +1 (231) 995-1235
Office: Biederman Building
Kim Anderson — Health Occupations Instructor
Phone: +1 (231) 995-1083
Office: Biederman Building LB103C
Lil Anderson — Hagerty Center Events Coordinator
Phone: +1 (231) 995-3159
Office: Great Lakes Building
Matthew Anderson — Adjunct - Culinary Arts
Office: Great Lakes Building
Michael Anderson — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1996
Office: Scholars Hall SH214D
Carolyn Andrews — Coordinator & Instructor - Construction Tech.
Phone: +1 (231) 995-2803
Office: Aero Park Labs Building
Sharon Angel — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Judy Arnold — Financial Aid Specialist
Phone: +1 (231) 995-2101
Office: Tanis Building
Ben Astor — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Tom Auch — Supplemental - Test Proctor
Phone: +1 (231) 995-2134
Office: Beckett Building

B

Weston Babcock — Supplemental - Human Resources Assistant
Phone: +1 (231) 995-1026
Office: University Center
Anna Bachman — Senior Programmer, Analyst, & Solution Archit
Phone: +1 (231) 995-1992
Office: Tanis Building
Crystal Bailey — Food Services Operations Manager
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Ed Bailey — Director of Portfolio & Program Development
Phone: +1 (231) 995-1215
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Jade Bailey — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Angie Baisden — Data Analyst- Nursing
Office: Biederman Building
Cy Baker — Adjunct - Automotive
Phone: +1 (231) 995-1316
Office: Automotive Service Tech Bldg
Paula Baker — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Lisa Balbach — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-2017
Office: Beckett Building JB119
Lisa Baldyga — Employment Readiness Specialist
Phone: +1 (231) 995-2139
Office: Osterlin Building O1118
John Ballew — Supplemental - Automotive Lab Assistant
Phone: +1 (231) 995-1316
Office: Automotive Service Tech Bldg
Jewell Barnard — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
Jenny Barnes — Aviation Operations Manager
Phone: +1 (231) 995-2910
Office: Parsons-Stulen Building
Remy Barrat — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1400
Office: Parsons-Stulen Building
Leanne Baumeler — Coord - Disability Support/Stdnt Conduct Spec
Phone: +1 (231) 995-1929
Office: Osterlin Building O134
Michelle Beckett — Supplemental - Technology Support Assistant
Phone: +1 (231) 995-1044
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC 100
Mary Beeker — Librarian
Phone: +1 (231) 995-1015
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC202
Bekah Bell — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1973
Office: Scholars Hall SH203
Anna Bennett — Supplemental - NMC Bookstore Clerk/Cashier
Phone: +1 (231) 991-1111
Office: Health Science Building
Marcus Bennett — Special Assistant to the President for DEI
Phone: +1 (231) 995-1401
Office: East Hall
Jim Bensley — Director of International Svcs & Svc Learning
Phone: +1 (231) 995-2527
Office: Osterlin Building
Joan Berg — Adjunct - Business
Phone: +1 (231) 218-7985
Office: Beckett Building
Linda Berlin — Director of Financial Aid
Phone: +1 (231) 995-1533
Office: Tanis Building
Ryan Bernstein — Curriculum & Instructional Designer
Phone: +1 (231) 995-1974
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC29
Skylar Berry — Financial Aid Specialist
Phone: +1 (231) 995-2108
Office: Tanis Building
Suzanne Bessette — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1252
Office: Health Science Building
Andrew Bigwood — Supplemental - GLMA Vessels Deck Crew (AB)
Office: Great Lakes Building
John Biolchini — GLMA Instructor
Phone: +1 (231) 995-1207
Office: Great Lakes Building GL232
RaShaun Bird — Adjunct - Culinary Arts
Phone: +1 (231) 995-1000
Office: Great Lakes Building
Lisa Blackford — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1294
Office: Scholars Hall SH115D
Cheryl Bloomquist — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1293
Office: Scholars Hall SH114G
Alex Bloye — Director of Aviation
Phone: +1 (231) 995-2929
Office: Parsons-Stulen Building
Stephanie Bloye — Supplemental - Health Services Assistant
Office: Biederman Building
Eric Boals — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Sam Boase-Miller — Adjunct - Applied Music
Phone: +1 (269) 366-7694
Office: Fine Arts Building FA104
Fisher Bogard — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Lisa Boike — Programmer Analyst
Phone: +1 (231) 995-1095
Office: Tanis Building
Diane Bolton — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 735-6622
Office: Scholars Hall SH13, 203
Jessica Bonkoski — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
Nathan Bootz — Supplemental - Native American Success Coach
Phone: +1 (231) 995-2135
Office: Osterlin Building
Betsy Boris — Health Occupations Instructor
Phone: +1 (231) 995-1246
Office: Biederman Building LB103O
Ed Borstel — Aviation Maintenance Supervisor
Phone: +1 (231) 995-2915
Office: Parsons-Stulen Building
Lindsey Bradeen — Hagerty Event Supervisor
Office: Great Lakes Building
Jackie Bradley — Nursing Coach
Phone: +1 (231) 995-1245
Office: Biederman Building
Chelsea Bridson — Programmer
Phone: +1 (231) 995-2170
Office: Tanis Building T50
Brandon Brinks — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall
Tyler Bristol — Supplemental - Marine Tech Research Assistant
Office: Great Lakes Building 112
Cathy Brown — Administrative Services Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1045
Office: Tanis Building
Pat Brumbaugh — Adjunct - Music
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building
Emilee Bruner — Apartments Manager
Phone: +1 (231) 995-1119
Office: Health Science Building HS101
Bob Bugai — Groundskeeper
Phone: +1 (231) 995-1931
Office: Facilities Building
Joe Buntic — Supplemental - UAS Flight Staff
Office: Parsons-Stulen Building
Larry Burdick — Adjunct - Business
Phone: +1 (231) 995-1257
Office: Beckett Building JB119
Amy Burns Bailey — Workforce Programs Director
Phone: +1 (231) 995-2211
Office: Parsons-Stulen Building
Colleen Burry — Records and Registration Specialist
Phone: +1 (231) 995-1048
Office: Tanis Building
Christine Bussell — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 463-4882
Office: Scholars Hall
Jim Bussell — Adjunct - Law Enforcement
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114L
Nate Butler — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-2328
Office: Biederman Building LB33C
Mcguire Butz — Supplemental - Food Service Front of House
Office: Great Lakes Building
Megan Bylsma — Major Gifts Officer
Office: University Center UC100B

C

Marina Call — Supplemental - Student Success Coach
Phone: +1 (231) 995-2528
Office: Osterlin Building
Jenn Campbell — Adjunct - World Languages
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH203
Merrill Campo — Supplemental - Lobdells Kitchen & Dining Room
Phone: +1 (231) 995-1376
Office: Great Lakes Building
Eric Carlson — Instructional Technology Specialist
Phone: +1 (231) 995-1074
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Sam Carlson — Custodian
Office: Facilities Building
Angela Carps — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
Daryl Case — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Justin Casey — Lead Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Leslie Casperson — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 995-1235
Office: Biederman Building LB33G
Liz Celeste — Curator of Education & Exhibitions
Phone: +1 (231) 995-1029
Office: Dennos Museum Center
Mary Chapman — Adjunct - Nursing
Office: Biederman Building LB103L
Chase Childers — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Judy Chu — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1180
Office: Scholars Hall SH216D
Cathryn Claerhout — CRM Admissions Specialist
Phone: +1 (231) 995-1034
Office: Tanis Building
Diane Clark — Adjunct - Applied Music
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building
Jeremy Clark — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Joe Clark — Adjunct - Biology
Phone: +1 (231) 995-1274
Office: Biederman Building LB33F
Tom Clementson — Supplemental - UAS Flight Staff
Office: Parsons-Stulen Building
Liam Clone — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Janelle Clouse — Adjunct - Computer Information Technology
Office: Beckett Building
Jeffrey Cobb — Director of Music Programs
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building
Tamara Coleman — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-2324
Office: Biederman Building LB203M
Jessica Collings — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 995-1246
Office: Health Science Building Health Science Building-HS212
Trevor Colon — Supplemental - GLMA Vessels Deck Mate
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Jack Conners — Adjunct - Audio Technology Instructor
Office: Founders Hall
Fred Cook — Maintenance Mechanic
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Megan Cook — Supplemental - Lobdells Kitchen & Dining Room
Phone: +1 (231) 995-1400
Office: Great Lakes Building
Lisa Cooper — Strategic Initiatives Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1023
Office: University Center UC202D
Brady Corcoran — Audio Technology Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1420
Office: Founders Hall
Nora Cosnowski — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
Erika Cotner — Talent Acquisition Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1025
Office: University Center UC110
Chris Cox — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1138
Office: Osterlin Building
Pat Coy — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Alex Crocker — Adjunct - Welding Technology
Office: Aero Park Labs Building
Shannon Croll — Academic & Career Advisor
Phone: +1 (231) 995-1127
Office: Osterlin Building O118
Patty Cron-Huhta — Front-of-the-House Coordinator - GLCI
Phone: +1 (231) 995-1376
Office: Great Lakes Building
Michelle Crow — Testing Center Specialist
Phone: +1 (231) 995-1228
Office: Osterlin Building
Sean Crowley — Supplemental - Aviation Maintenance Tech
Phone: +1 (231) 995-2307
Office: Parsons-Stulen Building
Emily Crull — Marketing Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1020
Office: Biederman Building
JC Curtis — Supplemental - GLMA Vessels Deck Crew (AB)
Office: Great Lakes Building
Lizzy Czubak — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Bill Czyzyk — Database and Prospect Research Specialist
Phone: +1 (231) 995-2827
Office: University Center UC100

D

Kevin D'Alessandro — Adjunct - History
Phone: +1 (231) 995-1089
Office: Fine Arts Building
Megan Dagen — Supplemental - Learning Services Assistant
Phone: +1 (231) 995-1040
Office: Osterlin Building
Elli Dake — Adjunct - Art
Office: Fine Arts Building
Jeff Daniels — Supplemental - GLMA Vessels Deck Crew (AB)
Office: Great Lakes Building
Ashley Darga — Adjunct - College Success
Phone: +1 (231) 995-3021
Office: Scholars Hall
Hayley Davidson — Supplemental - Food Svcs Back of House Lead
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center Great Lakes Building
Andre Dean — Supplemental - Instructional Tech Specialist
Phone: +1 (231) 995-1421
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Cory Dean — Adjunct - Construction Technology
Phone: +1 (231) 995-2768
Office: Aero Park Labs Building AL102
Joe Deater — Adjunct - Engineering Technology
Phone: +1 (231) 995-1306
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Kaitlyn DeBoer — Residence Life Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1409
Office: East Hall
Ryan Deering — Surveying & Geospatial Tech Industry Recruite
Phone: +1 (231) 995-2774
Office: Parsons-Stulen Building
Mark DeLonge — Instructional Technology Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1962
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC28
Peter Deneen — Adjunct - Applied Music
Office: Fine Arts Building
Scott Dennis — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2012
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Sarah Denniston — Bookstore Manager
Phone: +1 (231) 995-1288
Office: Health Science Building HS101
Susan Denoyer — Great Lakes Maritime Academy Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1212
Office: Great Lakes Building
Devan DePauw — Adjunct - Welding Technology
Phone: +1 (231) 995-2779
Office: Great Lakes Building AL102
Alex DeSoto — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Hollie DeWalt — Associate Vice President of Human Resources
Phone: +1 (231) 995-1350
Office: University Center UC110
Katie DeYoung — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
Lindsey Dickinson — Director of Retention & Student Success
Phone: +1 (231) 995-1037
Office: Osterlin Building O118
Jerry Dobek — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1271
Office: Biederman Building LB203C
Kim Dobek — Financial Aid Office Assistant
Phone: +1 (231) 995-2103
Office: Tanis Building
Duane Dodge — Supplemental - Test Proctor
Phone: +1 (231) 995-1040
Office: Osterlin Building
Lisa Dohm — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH203
Tom Dollar — Adjunct - Manufacturing Technology
Phone: +1 (231) 995-2768
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Sean Donovan — Supplemental - Construction Technology
Cameron Drzewiecki — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Steve Drzewiecki — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Cindy Duby — Social Sciences Academic Area Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114F
Tom Dunn — Aviation Maintenance Technician
Phone: +1 (231) 995-2307
Office: Parsons-Stulen Building
Nancy Durecki — Administrative Assistant, Campus Services
Phone: +1 (231) 995-1931
Office: Facilities Building
Dorian Dybas — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161

E

Leslie Eckert — Director of Great Lakes Culinary Institute
Phone: +1 (231) 995-1197
Office: Great Lakes Building
Chris Edyvean — Adjunct - Great Lakes Maritime Academy
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Lisa Eiden — Director of Student Financial Services
Phone: +1 (231) 995-1542
Office: Tanis Building
Madelyn Ek — Adjunct - Construction Technology
Phone: +1 (231) 995-2750
Office: Aero Park Labs Building AL102
Tegan Elkins — Supplemental - Welding Assistant
Office: Aero Park Labs Building
Mary Jo Elliott — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1267
Office: Biederman Building LB203I
Lee Elston — Adjunct - Nursing
Office: Biederman Building LB41E
Betsy Emdin — Museum Floor Manager
Phone: +1 (231) 995-1575
Office: Dennos Museum Center DMC 104B
Michael Emerson — Communications/Humanities Instructor
Phone: +1 (231) 995-1137
Office: Fine Arts Building
Michele Ensign — Resource Development Assistant
Phone: +1 (231) 995-1032
Office: University Center
Noah Essig — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
John Evans — Adjunct - Accounting
Office: Beckett Building
Brandon Everest — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1985
Office: Scholars Hall SH115C
Jennifer Ewing — Adjunct - Business
Phone: +1 (231) 995-1132
Office: Beckett Building JB123

F

Scott Fairbank — Director of Maritime Admissions
Phone: +1 (231) 995-1213
Office: Great Lakes Building
Diana Fairbanks — AVP of Public Relations, Marketing, and Commu
Phone: +1 (231) 995-1019
Office: Biederman Building
Kyle Ferrill — Admissions Recruiter
Phone: +1 (231) 995-1196
Office: Tanis Building
Nicole Fewins — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-1348
Office: Beckett Building JB120
Steve Fewins — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Randy Fewless — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Emily Fitzpatrick — Supplemental - Banquet Cook - Hagerty Center
Office: Great Lakes Building
Jeremy Flannery — Supplemental - Automotive Lab Assistant
Office: Automotive Service Tech Bldg
Charles Fleis — Adjunct - World Languages
Phone: +1 (231) 995-1188
Office: Scholars Hall SH203
Stacy Folgmann — Accounting Assistant / Bookkeeper
Phone: +1 (231) 995-1941
Office: University Center
Karen Ford — Supplemental - GLMA Vessels Deck Mate
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Stu Ford — Materials Specialist
Phone: +1 (231) 995-1289
Office: Health Science Building
Laurel Forton — Lead Accounting Assistant
Phone: +1 (231) 995-1584
Office: Tanis Building
Jeffrey Fouch — Adjunct - Surveying
Phone: +1 (231) 995-2670
Office: Parsons-Stulen Building
Aric Fowler — Supplemental - Barista at Lobdells
Office: Great Lakes Building
Margaret Fox — Health Occupations Aca Area Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1235
Office: Biederman Building LB103L
Haley Francis — Student Health Services Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1255
Office: Biederman Building
Alaina Frank — Supplemental - Food Service Front of House
Office: Great Lakes Building
Mike Franklin — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1277
Office: Biederman Building LB203F

G

Jo Gallegos — Supplemental - Food Service Front of House
Phone: +1 (231) 995-3100
Office: Great Lakes Building
Jose Garcia — Adjunct - Audio Technology Instructor
Office: Founders Hall
Ivan Garma Mendez — Programmer Analyst
Phone: +1 (231) 995-1882
Office: Tanis Building
Bobbi Garner — Science & Math Academic Area Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1260
Office: Biederman Building
Cheri Garvin — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1138
Office: Osterlin Building
Brenda Garvon — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Nicholas Gates — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Dan Gentry — Director of Administrative Systems
Phone: +1 (231) 995-1061
Office: Tanis Building
Elizabeth Gerardi — Supplemental - Food Service Front of House
Office: Great Lakes Building
Andrea Gerring — Adjunct - Art
Phone: +1 (231) 995-3348
Office: Fine Arts Building
Matthew Gignilliat — Supplemental - Welding Assistant
Office: Aero Park Labs Building
Linda Glaesmer — Assistant Director of Campus Services
Phone: +1 (231) 995-1935
Office: Facilities Building
Cary Godwin — Manager of Great Lakes Continuing Education
Phone: +1 (231) 995-3147
Office: Great Lakes Building
Scott Goethals — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-1166
Office: Beckett Building JB110
Linda Gollan — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 995-1000
Office: Biederman Building
Brooklynn Golnick — Residence Hall Manager
Phone: +1 (231) 995-1411
Office: North Hall East Hall
Shelby Golnick — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
Jessica Gonzalez — Student Success Coach
Office: Osterlin Building
Dan Goodchild — Director of Technical Discipline
Phone: +1 (231) 995-2777
Office: Aero Park Labs Building
Joy Goodchild — Executive Director ORPE
Phone: +1 (231) 995-1084
Office: University Center UC200
Breana Goodell — Surgical Technology Program Coordinator
Office: Biederman Building LB 103 M
Seth Gorham — Supplemental - GLMA Vessels Deck Mate
Office: Great Lakes Building
Kim Gourlay — Business Academic Area Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1169
Office: Beckett Building
Katherine Grace — Supplemental - Dennos Museum Assistant
Office: Dennos Museum Center
Dylan Grant — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Shelly Grant — Business Intelligence Analyst
Phone: +1 (231) 995-1086
Office: University Center UC200
Nancy Gray — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-2091
Office: Scholars Hall SH227E
Rachel Green — Custodian
Office: Facilities Building
Melanie Griffith — Nursing Office Assistant
Phone: +1 (231) 995-1238
Office: Biederman Building
Easton Grim — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Brian Grossnickle — Adjunct - Art
Office: Fine Arts Building FA131
Lucas Guével — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Justin Guillard — Client Systems Administrator
Phone: +1 (231) 995-1072
Office: Tanis Building
Jim Gullen — Supplemental - Automotive Lab Assistant
Office: Automotive Service Tech Bldg
Terri Gustafson — Director of Academic Affairs
Phone: +1 (231) 995-1076
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC31

H

Jason Hadfield — Adjunct - Visual Communications
Phone: +1 (231) 995-1345
Office: Fine Arts Building
Craig Hadley — Exec Dir & Chief Curator-Dennos Museum Cent
Phone: +1 (231) 995-1572
Office: Dennos Museum Center
Ricky Hagberg — Supplemental - Technology Support Assistant
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Todd Haines — Maintenance Mechanic
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Kristi Hallett — Event Scheduler
Phone: +1 (231) 995-1113
Office: Beckett Building
Robert Hammond — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-2828
Office: Osterlin Building
Brittany Hanbury — Human Resources Generalist
Phone: +1 (231) 995-2613
Office: University Center UC110
Chris Hanna — Digital Media Systems Administrator
Phone: +1 (231) 995-1538
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC25
Joelle Hannert — Library Technical Services Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1684
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC102
Kim Hanninen — Museum Registrar/Exhibit Preparator
Phone: +1 (231) 995-1574
Office: Dennos Museum Center
Sandy Harrand — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Rachael Harrell — Adjunct - Theatre
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH203
Dean Haselton — Purchasing Coordinator - Great Lakes Campus
Phone: +1 (231) 995-1390
Office: Great Lakes Building
Kelly Haug — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1928
Office: Osterlin Building
Emily Hawkins — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 631-0791
Office: Biederman Building
Traci Heidbreder — Admissions Office Assistant
Phone: +1 (231) 995-2526
Office: Tanis Building
Joanna Heiman-Aldridge — Supplemental - NMCCC Ensemble Director
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA104
Benjamin Herman — Adjunct - Construction Technology
Office: Aero Park Labs Building
John Hetfield — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall SH 114L
Devin Hill — Adjunct - Construction Technology
Phone: +1 (231) 995-2768
Office: Aero Park Labs Building AL102
Eric Hines — Radio Station Manager
Phone: +1 (231) 995-2562
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Sue Hinkle — Supplemental - Museum Store Sales Associate
Office: Dennos Museum Center
Matt Hirsch — Great Lakes Water Studies Instit. Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1722
Office: Great Lakes Building GL112
Sarah Hirsch — Adjunct - Great Lakes Maritime Academy
Office: Great Lakes Building
Lori Hodek — Talent Development Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1143
Office: University Center UC110
Mark Holley — Adjunct - Anthropology
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114H
Megan Holtrey — Dennos Museum Operations Manager
Phone: +1 (231) 995-1595
Office: Dennos Museum Center
Michael Hornacek — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-5003
Office: Scholars Hall
Ann Hosler — Supplemental - Writing Center
Phone: +1 (231) 995-2500
Office: Scholars Hall SH221
David Hosler — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-2244
Office: Parsons-Stulen Building
Robert Hosler — Supplemental - Social Science Office Assist.
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114F
Robb Houston — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-2126
Office: Biederman Building LB203N
Mark Howell — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1192
Office: Scholars Hall SH115E
Jennifer Hricik — Major Gifts Officer
Phone: +1 (231) 995-2826
Office: University Center UC100D
Georgenia Hromada — Technical Division Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1300
Office: Parsons-Stulen Building
Tim Hudson — Adjunct - Sociology
Phone: +1 (231) 995-2680
Office: Scholars Hall SH114A
Bryce Hunter — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Raymond Huntzinger — Supplemental - GLMA Vessels - A/E
Phone: +1 (231) 995-3147
Office: Great Lakes Building
David Husser — Adjunct - Music
Phone: +1 (231) 995-3350
Office: Fine Arts Building FA111
Ryan Hutchins — Supplemental - Aviation Maintenance Tech
Phone: +1 (231) 995-2307
Office: Aviation Hangar

I

TJ Inscore — Maintenance Mechanic
Office: Facilities Building
Alyssa Irani — Registrar
Phone: +1 (231) 995-1058
Office: Tanis Building
Ann Isola — Supplemental - Music Dept Box Office Manager
Office: Fine Arts Building
Dan Isola — Supplemental - Test Proctor
Office: Osterlin Building

J

Frank Jabour — Chief Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2917
Office: Parsons-Stulen Building
Stewart Jack — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-1381
Office: Beckett Building JB115
Kristy Jackson — Extended Educational Svcs Program Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1706
Office: University Center
Laura Jaquish — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1370
Office: Biederman Building LB103F
Tony Jenkins — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-1263
Office: Biederman Building LB203O
Geoffrey Jones — Adjunct - Culinary Arts
Phone: +1 (231) 995-1376
Office: Great Lakes Building
Jackie Jorgensen — Counselor
Phone: +1 (231) 995-1056
Office: Osterlin Building O152

K

Adrian Kapic — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Keith Kasper — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1400
Office: Parsons-Stulen Building
Pat Kawula — Information Security Analyst
Office: Tanis Building
Rorie Kawula — Admissions Recruiter
Phone: +1 (231) 995-1022
Office: Tanis Building
Amy Keen — Adjunct - Nursing
Office: Biederman Building
Steve Kellman — Coordinator - Web Content & Online Strategies
Phone: +1 (231) 995-2178
Office: Biederman Building LB104
Bryan Kelly — Adjunct - Construction Technology
Phone: +1 (231) 995-2777
Office: Aero Park Labs Building AL102
Chester Kelly — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Keith Kelly — Technical Instructor
Phone: +1 (231) 995-1312
Office: Parsons-Stulen Building PS156
Dennis Keough — Maintenance Mechanic
Office: Facilities Building
Koleen Kerlin-Spigarelli — Director of Health Services
Phone: +1 (231) 995-1255
Office: Biederman Building
Cameron Kerr — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2906
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Amjad Khan — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1291
Office: Scholars Hall SH114K
Troy Kierczynski — Vice President for Finance & Administration
Phone: +1 (231) 995-1147
Office: Tanis Building
Lindsey Kimball — Warehouse Clerk
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Matthew King — Hawk Owl Cafe Head Chef
Phone: +1 (231) 995-1197
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Tyler King — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Rebecca Kinnee — Adjunct - Visual Communications
Office: Beckett Building
Stacy Kinney — Supplemental - Business Office
Phone: +1 (231) 995-1140
Office: University Center
Amy Klei — Senior Programmer, Analyst, & Solution Archit
Phone: +1 (231) 995-1151
Office: Tanis Building
Chelsea Kline — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Kenneth Klumpp — Technical Instructor
Phone: +1 (231) 218-6150
Office: Automotive Service Tech Bldg
Tanna Knapp — Supplemental - Lobdells Kitchen & Dining Room
Office: Great Lakes Building
Katy Knight — Student Life Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1354
Office: Osterlin Building O152
Ted Kocher — Adjunct - Audio Technology Instructor
Office: Founders Hall
Paul Kolak — Counselor
Phone: +1 (231) 995-1042
Office: Osterlin Building O152
Ferne Koorn — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Laura Korch — Humanities Instructor
Office: Fine Arts Building FA133
Molly Kostrzewa — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
Liz Kozlowski — Supplemental - Lobdells Kitchen & Dining Room
Phone: +1 (231) 995-1376
Office: Great Lakes Building GL261
Matthew Kreft — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Ralph Kridner II — Adjunct - Culinary Arts Beverage
Office: Great Lakes Building
Matthew Kroll — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Cameron Krupiarz — Supplemental - Machine Tool Parapro
Phone: +1 (231) 995-2773
Office: Aero Park Labs Building
Emily Kruse — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Rita Ann Kucera — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1138
Office: Osterlin Building
Michael Kudirka — Adjunct - Applied Music
Office: Fine Arts Building
Augusta Kummer — Admissions Recruiter
Phone: +1 (231) 995-1082
Office: Tanis Building
Gail Kurowski — Director of Police Academy
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall SH114H

L

Riley LaBarge — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Amanda LaBarre — Adjunct - Extended Educational Services
Office: University Center
Hal LaLonde — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
Alex Lane — Supplemental - Test Proctor
Office: Osterlin Building
Ashley Larimer-Kelly — Supplemental - NMCCC Ensemble Director
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA103
Kyle Lawrence — Supplemental - GLMA Vessels - A/E
Phone: +1 (231) 995-3147
Office: Great Lakes Building
Loren Lee — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Maria Leggett — Adjunct - Culinary Arts
Office: Great Lakes Building
Tess Lepley — GLMA Engineering Officer
Office: Great Lakes Building
Anna Lettinga — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Nicholas Lewis — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Meghan Light — Simulation Lab Coordinator
Phone: +1 (231) 995-2372
Office: Biederman Building
Bryan Linck — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Tricia Lincoln — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1184
Office: Scholars Hall SH203
Emily Lindhout — Supplemental - NMC Bookstore Clerk/Cashier
Office: Health Science Building
Alissia Lingaur — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1234
Office: Scholars Hall SH115F
Lindsey Lipke — Controller
Phone: +1 (231) 995-1943
Office: University Center
Chris Little — Client Systems Administrator
Phone: +1 (231) 995-1979
Office: Tanis Building
Janet Lively — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1231
Office: Scholars Hall SH115A
Tamella Livengood — Director of Nursing Programs
Phone: +1 (231) 995-1242
Office: Biederman Building LB103C
Don Loeffler — Purchasing Manager
Phone: +1 (231) 995-1130
Office: University Center
Taylor Lundberg — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2910
Office: Parsons-Stulen Building
John Lutchko — Great Lakes Water Studies Institute Manager
Phone: +1 (231) 995-1310
Office: Parsons-Stulen Building
Bryn Lynch — Adjunct - World Languages
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH203
Mark Lyon — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114L

M

Christine Mac — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-1269
Office: Biederman Building LB33B
Nicholas Mackesty — Chief Engineer - T/S State of Michigan
Phone: +1 (231) 995-3191
Office: Great Lakes Building
Charley Macphee — Adjunct - Construction Technology
Office: Aero Park Labs Building
Deirdre Mahoney — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1184
Office: Scholars Hall SH215A
Brian Majerczyk — Adjunct - Psychology
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114I
Michael Makowski — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Kathy Malone — Adjunct - World Languages
Office: Scholars Hall
Robin Maloney — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Jason Manley — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2910
Office: Parsons-Stulen Building
Magnus Mannor — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Maria Manuel — Supplemental - Enrollment Services Assistant
Office: Tanis Building
Lauren Marchany — Hawk Owl Cafe Supervisor
Phone: +1 (231) 995-2133
Office: Great Lakes Building
Jonathan Markl — Adjunct - Engineering
Phone: +1 (231) 995-1260
Office: Biederman Building LB34A
Gary Marquardt — Adjunct - Culinary Arts
Phone: +1 (231) 995-2631
Office: Great Lakes Building
Bryan Marrow — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall
Amber Marsh — Student Success Coach (Americorps)
Phone: +1 (231) 995-3155
Office: Osterlin Building
Paul Martin — Network Systems & Data Communications Analyst
Phone: +1 (231) 995-1959
Office: Tanis Building
Katharine Marvin — Director of Development
Phone: +1 (231) 995-1030
Office: University Center UC100B
Laura Mashburn — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Laura Matchett — Director of Extended Educational Services
Phone: +1 (231) 995-1704
Office: University Center
Tyler Mathie — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Richard Mathis — Technical Instructor
Phone: +1 (231) 995-2779
Office: Aero Park Labs Building AL105F
Brian McCall — Adjunct - History
Phone: +1 (231) 995-1160
Office: Fine Arts Building
Carly McCall — Director of Alumni Engagement
Phone: +1 (231) 995-1834
Office: University Center UC100C
Mason McClutchy — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
Max McColl — Groundskeeper
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Elijah McCullough — Custodian
Office: Facilities Building
Kristy McDonald — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-1059
Office: Beckett Building JB126
Hollianne McHugh — Technical Instructor
Phone: +1 (231) 995-2728
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Grant McKay — Health Occupations Instructor
Phone: +1 (231) 995-1237
Office: Biederman Building LB103A
Mary McKeon-Jacob — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-3047
Office: Scholars Hall SH203
Luke McManus — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall
Chase McMaster — Supplemental - Tech Division Lab Assistant
Office: Aero Park Labs Building
Lindsey Mead — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
Trisha Meier — GLMA Recruiter & Admissions Specialist
Phone: +1 (231) 995-1209
Office: Great Lakes Building
Randolph Melick — Adjunct - Art
Phone: +1 (202) 255-0925
Office: Fine Arts Building
Jeremy Metdepenningen — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Sarah Metdepenningen — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall SH114L
Lily Meyering — Supplemental - Writing Center
Office: Scholars Hall SH221A
Chuck Miller — GLMA Deck Officer
Phone: +1 (231) 995-1208
Office: Great Lakes Building
Brie Mills — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-1276
Office: Biederman Building LB203Q
Josh Mills — Lead Accounting Assistant
Phone: +1 (231) 995-2118
Office: Tanis Building
Ben Minor — GLMA Instructor
Phone: +1 (231) 995-1301
Office: Great Lakes Building GL241
Dawn Mleczko — Supplemental - GLMA Office Assistant
Phone: +1 (231) 995-1212
Office: Great Lakes Building
Ari Mokdad — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH203
Lisa Molmen — Programmer Analyst
Phone: +1 (231) 995-1991
Office: Tanis Building
Buck Monroe — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall
Sarah Montgomery-Richards — Adjunct - Philosophy
Phone: +1 (231) 995-3335
Office: Osterlin Building
Wayne Moody — Automotive Program Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1316
Office: Automotive Service Tech Bldg
Brittni Moore — Supplemental - GLMACE Instructor
Office: Great Lakes Building
Jamie Moreland — Supplemental - NMCCC Ensemble Director
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building
Lynne Moritz — Exec Dir of President's Office and Board Oper
Phone: +1 (231) 995-1900
Office: Tanis Building
Kyle Morrison — Coordinator - Media & Instructional Technol.
Phone: +1 (231) 995-1078
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC33
James Morse — Culinary Arts Instructor
Phone: +1 (231) 995-3154
Office: Great Lakes Building
Jeffrey Morse — Technical Instructor
Phone: +1 (231) 995-2778
Office: Aero Park Labs Building AL102
David Mortensen-Chown — Adjunct - Audio Tech
Phone: +1 (231) 938-2347
Office: Founders Hall
Michael Moyes — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Bridget Munroe — Academic & Career Advisor
Phone: +1 (231) 995-1280
Office: Osterlin Building O118
Darrin Murff — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Ellen Murray — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1398
Office: Osterlin Building Scholars Hall
Cheryl Myers — Adjunct - Visual Communications
Phone: +1 (231) 995-1334
Office: Fine Arts Building
Courtney Myers — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1138
Office: Osterlin Building

N

Taylor Nash — Academic & Career Advisor
Phone: +1 (231) 995-1041
Office: Osterlin Building O118
Todd Neibauer — VP for Student Services & Technologies
Phone: +1 (231) 995-1671
Office: Tanis Building
Jim Nelson — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-1249
Office: Biederman Building LB33H
Karen Nelson — Adjunct - Extended Educational Services
Office: University Center
Lee Nelson — Supplemental - Banq Sous Chef-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-3100
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Emma Nerone — Supplemental - Welding Assistant
Office: Aero Park Labs Building
Nathan Neste — Supplemental - Food Service Front of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Denny Nguyen — Human Resources Generalist
Phone: +1 (231) 995-1148
Office: University Center UC110
Dave Nichols — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Amos Nickerson — Adjunct - Construction Technology
Office: Aero Park Labs Building
Chelsie Niemi — Audience Engagement and Communication Manager
Phone: +1 (231) 995-1573
Office: Dennos Museum Center
Nick Nissley — President
Phone: +1 (231) 995-1010
Office: Tanis Building
Kyrsten Nitzh — Supplemental - Writing Center
Office: Scholars Hall SH 221
Cari Noga — Communications Director
Phone: +1 (231) 995-1027
Office: Biederman Building
Beth Norconk — Client Systems Administrator
Phone: +1 (231) 995-1069
Office: Beckett Building
Geoff Norman-Anderson — Supplemental - Milliken Auditorium Assistant
Phone: +1 (231) 995-1000
Office: Dennos Museum Center
Molly Norville — Office Manager - President's Office
Phone: +1 (231) 995-1010
Office: Tanis Building
Kari Nothstine — Adjunct - Nursing
Office: Biederman Building LB41E
Jeff Novack — Adjunct - Construction Technology
Office: Aero Park Labs Building
Brad Novak — Adjunct - Applied Music
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA124
Kody Nugier — Supplemental - GLMACE Instructor
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Ashley Nuno — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building

O

Shea O'Brien — Supplemental - Enrollment Services Assistant
Office: Tanis Building
Makenzi O'Rourke — Adjunct - Construction Technology
Office: Aero Park Labs Building
Susan Odgers — Adjunct - Psychology
Phone: +1 (231) 995-1983
Office: Scholars Hall SH114C
Ann Olson — Adjunct - Law Enforcement
Office: Scholars Hall
Jacqueline Olson — Supplemental - Extended Educational Svcs
Office: University Center
James Olson — Adjunct - Freshwater Studies
Office: Great Lakes Building
Katie Ottenbacher — Adjunct - Nursing
Office: Biederman Building
Barcley Owens — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1183
Office: Scholars Hall SH216B
Dianne Owens — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1183
Office: Scholars Hall SH216B

P

Troy Packard — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall
Nicco Pandolfi — Librarian
Phone: +1 (231) 995-1065
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC202
Jessica Parker — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-2361
Office: Biederman Building
Philip Parker — Adjunct - Audio Tech
Office: Founders Hall
Nancy Parshall — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1181
Office: Scholars Hall SH227C
Zak Pater — Adjunct - Culinary Arts
Office: Great Lakes Building
Jim Patterson — Enrollment Services Specialist
Phone: +1 (231) 995-2113
Office: Tanis Building
Mitchell Paul — Supplemental - Aviation Dispatcher
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building
Robert Pavelek — Adjunct - Applied Music
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building
David Peck — Supplemental - Academic WorldQuest Coord.
Office: University Center
Nolan Pelkey — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Megan Peltier — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Nate Peplinski — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1272
Office: Biederman Building LB203A
Mike Perreault — Adjunct - Law Enforcement
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114L
Amy Pflughoeft — Library Services Specialist
Phone: +1 (231) 995-1064
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC202
John Pflughoeft — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
Deb Pharo — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-1261
Office: Tanis Building T53A
Luke Pickelman — Adjunct - History
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA128B
Michael Pinto — Supplemental - Dishwasher-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-3100
Office: Great Lakes Building
Patrick Podolan — STCW Clerk and Sea Project Specialist
Phone: +1 (231) 995-1202
Office: Great Lakes Building
Michelle Poertner — Program Manager Tutorial Services
Phone: +1 (231) 995-1828
Office: Osterlin Building
Joe Pomerville — Adjunct - Geography
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall SH114A
Amy Posnik-Miller — Supplemental - Enrollment Services Assistant
Phone: +1 (231) 995-1049
Office: Tanis Building
Ben Post — Senior Instructional Technology Specialist
Phone: +1 (231) 995-1405
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNICIC30
Scott Powell — GLMA Instructor
Phone: +1 (231) 995-3194
Office: Great Lakes Building GL233
Stephanie Powers — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Katrina Prohaszka — Web Developer
Phone: +1 (231) 995-1062
Office: Tanis Building
Nicholas Pupel — Adjunct - Welding Technology
Office: Aero Park Labs Building

Q

Danielle Quinlan — EES Office Manager & Registration Specialist
Office: University Center
Patrick Quinlan — Director of Campus Services
Phone: +1 (231) 995-1114
Office: Facilities Building
Margaret Quinn — Adjunct - Extended Educational Services
Phone: +1 (231) 995-1198
Office: Physical Education Building Physical Education

R

Hannah Ramsby — Supplemental - Lobdells Kitchen & Dining Room
Phone: +1 (231) 995-1000
Office: Great Lakes Building
Sarahbeth Ramsey — Adjunct - Culinary Arts
Office: Great Lakes Building
Justin Reed — Supplemental - Dishwasher-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building
Shane Reed — Supplemental - Technology Support Assistant
Phone: +1 (231) 995-1044
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC 100
Faith Rhoads — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Jeanmarie Riccobono — Adjunct - Music
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building
Steve Rice — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-1163
Office: Beckett Building JB114
Becca Richardson — Math & Science Instructor
Phone: +1 (231) 995-2365
Office: Biederman Building T53B
Douglas Richardson — Supplemental - GLMA Culinary Intern
Office: Great Lakes Building
Roger Rickerd — Supplemental - Automotive Lab Assistant
Office: Automotive Service Tech Bldg
Tait Ricks — Student Success Coach (Americorps)
Phone: +1 (231) 995-2147
Rob Rider — Voice Systems Administrator
Phone: +1 (231) 995-1110
Office: Tanis Building
Patti Rigan — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 995-1245
Office: Biederman Building
Nathan Ritter — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Suzanne Rizzo — Records and Registration Specialist
Phone: +1 (231) 995-1053
Office: Tanis Building
Angela Roberts — Lead Accounting Assistant
Phone: +1 (231) 995-1982
Office: University Center
Mark Roberts — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall SH114L
Wendy Roberts — Administrative Assistant, Campus Services
Phone: +1 (231) 995-1214
Office: Facilities Building
Erin Robinson — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 995-1235
Office: Biederman Building LB103G
Heather Robinson — Aviation Recruiter/Advisor
Phone: +1 (231) 995-2911
Office: Parsons-Stulen Building
Klohie Roche — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building
Carl Rocheleau — Chief Unmanned Aircraft Systems Instructor
Phone: +1 (231) 995-2900
Office: Parsons-Stulen Building
Hannah Rodriguez — Student Success Coordinator
Phone: +1 (231) 995-3021
Office: Osterlin Building
Robert Rodriguez — Adjunct - Culinary Arts
Phone: +1 (231) 995-3154
Office: Great Lakes Building
Wyatt Roehler — Adjunct - Computer Information Technology
Office: Beckett Building
Tony Romanowski — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall SH114L
Jan Root — Communications Academic Area Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1175
Office: Scholars Hall SH214C
Holly Rose — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building
John Rose — Adjunct - Culinary Arts
Phone: +1 (231) 995-1000
Office: Great Lakes Building
Kyler Rosin — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1283
Office: Scholars Hall SH114L
Mark Ross — Adjunct - Communications
Phone: +1 (231) 995-1191
Office: Scholars Hall SH21B
Nick Roster — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1278
Office: Biederman Building LB203D
Sean Ruane — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1296
Office: Scholars Hall SH114J

S

Kristen Salathiel — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1392
Office: Scholars Hall SH227D
Kevin Salveta — Adjunct - Construction Technology
Office: Aero Park Labs Building
Corey Sanderson — Adjunct - Philosophy
Paige Sansonetti — Financial Aid Specialist
Phone: +1 (231) 995-2140
Office: Tanis Building
Tony Sauerbrey — UAS Program Coordinator
Phone: +1 (231) 995-2925
Office: Parsons-Stulen Building
Terri Scarlett — Groundskeeper
Office: Facilities Building
Caroline Schaefer-Hills — Humanities Instructor
Phone: +1 (231) 995-1334
Office: Fine Arts Building FA127
Stephanie Schall-Brazee — Supplemental - NMCCC Ensemble Director
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building FA104
Dylan Schaub — Instructional Systems Technician
Phone: +1 (231) 995-1964
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC 25
Miranda Schaub — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-3047
Office: Scholars Hall SH13
Chad Schenkelberger — Director of Food Services
Phone: +1 (231) 995-3150
Office: Great Lakes Building
Gary Schettek — Painter
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Steven Schmitt — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building Parsons Stulen Building
CJ Schneider — Supplemental - Campus Life
Phone: +1 (231) 995-1408
Office: North Hall
Paul Schoppe — Foundation Financial Manager
Phone: +1 (231) 995-1223
Office: University Center UC100A
Karl Schroeder — GLMA Instructor
Phone: +1 (231) 995-1211
Office: Great Lakes Building GL241
Leah Schroeder — Adjunct - Art
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA128B
Shannon Schultz — Assistant Controller
Phone: +1 (231) 995-1924
Office: University Center
Tara Schwab — Adjunct - Applied Music
Office: Fine Arts Building
Kathleen Schwartz — Adjunct - White Pine Press Advisor
Phone: +1 (231) 995-1347
Office: Scholars Hall SH23
Jack Schweizer — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Teresa Scollon — Adjunct - English/Communications
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall
Theresa Scott — Records and Registration Assistant
Office: Tanis Building
Gina Severance — Supplemental - Tutor
Office: Osterlin Building
Carl Shangraw — Adjunct - Surveying
Phone: +1 (231) 995-2738
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Craig Shattuck — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Reed Shea — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Julia Sheerin — Adjunct - Biology
Phone: +1 (231) 995-2333
Office: Biederman Building LB41F
Bilal Sheikh — Assistant Chief Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Tyler Sheldon — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Peggy Shinn — Accounting Assistant / Bookkeeper
Phone: +1 (231) 995-1942
Office: University Center
Edward Shipman — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2910
Office: Parsons-Stulen Building
Joshua Shivley — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2910
Office: Parsons-Stulen Building
Bonnie Shumaker — Curriculum and Scheduling Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1169
Stephen Siciliano — Vice President for Educational Services
Phone: +1 (231) 995-1373
Office: Tanis Building
Douglas Sieffert — Maintenance Mechanic
Phone: +1 (231) 995-1935
Office: Facilities Building
Tiffany Siladke — Resource Development Assistant
Office: University Center
Nate Silveus — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Cameron Sinz — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Mike Skarupinski — Culinary Arts Instructor
Phone: +1 (231) 995-1194
Office: Great Lakes Building
Jason Slade — Vice President for Strategic Initiatives
Phone: +1 (231) 995-1995
Office: University Center
Barbara Slagel — Supplemental - Music Ensemble Accompanist
Office: Fine Arts Building
Morgan Slater — Supplemental - Food Svcs Back of House Lead
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center Hawk Owl Cafe
Alice Sluss — Humanities Academic Area Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building
Alex Smith — Humanities Instructor
Phone: +1 (231) 995-1994
Office: Fine Arts Building FA123
Jay Smith — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1270
Office: Biederman Building LB33A
Marjory Smith — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1177
Office: Scholars Hall SH227A
Shilo Smith — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1227
Office: Scholars Hall SH114F
Joan Sodini — Creative Director
Office: Biederman Building
Cathlyn Sommerfield — Adjunct - Psychology
Office: Scholars Hall
Katelyn Sommer-Ford — Academic & Career Advisor
Phone: +1 (231) 995-1369
Office: Osterlin Building
Elizabeth Sonnabend — Extended Educational Svcs Program Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1705
Office: University Center
Kenny Sonnabend — Custodian
Office: Facilities Building
Nathan Sonnabend — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Paul Sonner — Adjunct - Music
Office: Fine Arts Building
Scott Sorenson — Adjunct - Music
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA124
Kevin Spaulding — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 878-3316
Office: Parsons-Stulen Building
Nicole Speelman — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-2321
Office: Biederman Building LB203K
Abby Sprenkle — Adjunct - English
Office: Scholars Hall
Dave Sprenkle — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-2092
Office: Scholars Hall SH115B
Melissa Sprenkle — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-2092
Office: Scholars Hall SH227E
Noah Steele — Supplemental - Learning Services Assistant
Phone: +1 (231) 995-1040
Office: Osterlin Building
Krissy Steinebach — Accounting Assistant / Bookkeeper
Phone: +1 (231) 995-1145
Office: University Center
Jen Steinorth — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH13
Kaleb Stevens — Custodian
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Magdalena Stewart — Health Occupations Instructor
Phone: +1 (231) 995-1268
Office: Biederman Building LB103J
Michael Stivani — Adjunct - Math
Phone: +1 (231) 995-2323
Office: Biederman Building LB41D
Fred Stoye — Adjunct - Dental Assistant
Phone: +1 (231) 995-1250
Office: Biederman Building
Neil Streeter — Database Administrator
Phone: +1 (231) 995-1967
Office: Tanis Building
Liam Strong — Supplemental - Writing Center - Lead
Phone: +1 (231) 995-1189
Office: Scholars Hall SH221A
John Sullivan — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-2155
Office: Biederman Building
Mike Surgalski — Master - T/S State of Michigan
Phone: +1 (231) 995-1208
Office: Great Lakes Building
Scott Swan — Geographic Information Systems Instructor
Phone: +1 (231) 995-2343
Office: Parsons-Stulen Building PS215
Sara Swanson — Adjunct - Political Science
Phone: +1 (231) 342-9285
Office: Scholars Hall
Jim Szczechowski — Adjunct - Math
Phone: +1 (231) 995-2124
Office: Biederman Building LB33I

T

Carol Taberski — Adjunct - Computer Information Technology
Phone: +1 (231) 995-2682
Office: Beckett Building
Hayden Talbot — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Alexander Tank — IAF Communications & Production Coordinator
Phone: +1 (231) 995-1844
Office: University Center
Kim Teachout — Adjunct - Music
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA111
Mark Teale — Supplemental - GLMA Vessels - A/E
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Jason Teichman — Adjunct - Math
Phone: +1 (231) 995-2121
Office: Biederman Building
Zander Terrell — Supplemental - GLMA Vessels Deck Crew (AB)
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Nat Thayer — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Liam Thelander — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Melissa Thiebaut — Adjunct - Early Childhood Education
Phone: +1 (231) 995-1293
Office: Scholars Hall SH114C
Lisa Thomas — Dean of Students
Phone: +1 (231) 995-1043
Office: Osterlin Building O152
Corbin Thompson — Residence Hall Manager
Phone: +1 (231) 995-1408
Office: North Hall
Madison Thompson — Adjunct - Psychology
Office: Scholars Hall
Ali Thornton — Coordinator of Technology Support Services
Phone: +1 (231) 995-1044
Office: Tanis Building
Daniel Tkach — Supplemental - Survey Caller
Office: University Center UC100C
Kurt Tondreau — Adjunct - Manufacturing Technology
Phone: +1 (231) 995-1300
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Pat Tracy — Adjunct - Great Lakes Maritime Academy
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Sherry Trier — Instructional Technology Specialist
Phone: +1 (231) 995-1978
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC32
Jen Tripp — Health Occupations Instructor
Phone: +1 (231) 995-1250
Office: Biederman Building LB103N
Amy Trouslot — Health Occupations Instructor
Phone: +1 (231) 995-1239
Office: Biederman Building LB103B
Scott Trumbull — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Braden Turke — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-2000
Office: Parsons-Stulen Building
Bryce Turner — Network Systems & Data Communications Analyst
Phone: +1 (231) 995-1990
Office: Tanis Building

U

Maria Ulrich — Supplemental - Dennos Museum Assistant
Phone: +1 (231) 995-1554
Office: Dennos Museum Center
Steven Ursell — International Aviation Instruct'l Coordinator
Office: Parsons-Stulen Building

V

Jessica Vandergriff — Adjunct - Math
Phone: +1 (231) 995-1284
Office: Tanis Building T53A
Ben Vanderwal — Supplemental - Automotive Lab Assistant
Phone: +1 (231) 995-1308
Office: Automotive Service Tech Bldg AT107
Adam VanHouten — Adjunct - Art
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA128B
Brian VanSipe — Boiler Maintenance Mechanic
Phone: +1 (231) 995-1111
Office: Facilities Building
Hans VanSumeren — Director of Great Lakes Water Studies Inst.
Phone: +1 (231) 995-1793
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Eileen Vaughn — Programmer Analyst
Phone: +1 (231) 995-1938
Office: Tanis Building
Alexis Vedder — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building
Shannah Vergote — Marketing and Promotion Specialist
Phone: +1 (231) 995-1702
Office: University Center
Thomas Verschaeve — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Bradley Villeneuve — Adjunct - Maritime Naval Science
Phone: +1 (231) 995-1218
Office: Great Lakes Building GL230
Dorothy Vogel — Adjunct - Dance
Phone: +1 (231) 995-1330
Office: Fine Arts Building FA111
Lucas Vokes — Supplemental - Banquet Server-Hagerty Center
Phone: +1 (231) 995-1146
Office: Great Lakes Building

v

Lisa vonReichbauer — Director of Admissions
Phone: +1 (231) 995-1594
Office: Tanis Building

V

Stephan Vriezema — Adjunct - Certified Flight Instructor
Office: Parsons-Stulen Building

W

Joshua Wagner — Adjunct - Applied Music
Phone: +1 (231) 995-1338
Office: Fine Arts Building
John Walker — Supplemental - Test Proctor
Phone: +1 (231) 995-2134
Office: Osterlin Building
Jeff Wallace — Supplemental - Law Enforcement Coach
Office: Scholars Hall
Dan Wallington — Adjunct - Engineering Technology
Office: Aero Park Labs Building
Alex Walsh — Supplemental - Veteran Student Success Coach
Phone: +1 (231) 995-2148
Office: Osterlin Building
Christina Walsh — Adjunct Faculty - Social Work
Office: Scholars Hall
Brent Walters — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Sarah Wangler — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1187
Office: Scholars Hall SH227F
Rick Warfield — Adjunct - Engineering Technology
Office: Parsons-Stulen Building
Cathy Warner — Adjunct - English
Phone: +1 (231) 995-1364
Office: Scholars Hall SH203
Samantha Warren — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building PS161
Dan Wasson — Director of Systems and LAN Management
Phone: +1 (231) 995-1164
Office: Tanis Building
Kirk Waterstripe — Laboratory Manager
Phone: +1 (231) 995-2417
Office: Biederman Building
Robert Watrous — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Osterlin Building
Beth Weaver — Admissions Recruiter
Phone: +1 (231) 995-1089
Office: Tanis Building
Dave Weaver — Client Systems Administrator
Phone: +1 (231) 995-1581
Office: Parsons-Stulen Building
John Weber — Supplemental - Lobdell's Baker 1
Phone: +1 (231) 995-1080
Office: Great Lakes Building
Rob Weiler — Adjunct - Economics
Phone: +1 (231) 995-1157
Office: Scholars Hall SH114C
Scott Welch — Supplemental - Aviation Maintenance Tech
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building
Tracy Welch — Experiential Learning Inst. Office Manager
Phone: +1 (231) 995-1170
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC103
Nicole Wenstrup — Supplemental - Archivist/Librarian
Phone: +1 (231) 995-1016
Office: Osterlin Building
Jack Wenz — Adjunct - Culinary Arts
Office: Great Lakes Building
Kat West — Adjunct - Nursing
Office: Biederman Building
Mark West — Lead Accounting Assistant
Phone: +1 (231) 995-2320
Office: University Center
Jacob Wheeler — Adjunct - White Pine Press Advisor
Phone: +1 (231) 995-1347
Office: Scholars Hall SH23
Zach Whitaker — Supplemental - Lobdells Kitchen & Dining Room
Phone: +1 (231) 995-1376
Office: Great Lakes Building
Jim White — Assistant Director, Campus Safety & Security
Phone: +1 (231) 995-1939
Office: Facilities Building
Justin Whitton — Supplemental - GLMA Vessels Deck Mate
Phone: +1 (231) 995-1200
Office: Great Lakes Building
Kathleen Wiejaczka — Adjunct - Nursing
Phone: +1 (231) 883-4418
Office: Biederman Building LB41E
Rachel Wilczewski — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1295
Office: Scholars Hall SH114E
Tiffani Wilke — Science & Math Instructor
Phone: +1 (231) 995-1229
Office: Biederman Building
Leslie Williams — Adjunct - Dance
Office: Physical Education Building
Liz Williams — Supplemental - NMCCC Program Assistant
Phone: +1 (231) 995-1325
Office: Fine Arts Building FA104
Natasha Williams — Health Occupations Instructor
Office: Biederman Building
Scott Williams — Executive Chef
Phone: +1 (231) 995-3149
Office: Great Lakes Building
Hailee Wills — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center
Ryan Wilson — Communications Instructor
Phone: +1 (231) 995-1323
Office: Scholars Hall SH216A
Aaron Wineman — Custodian
Office: Facilities Building
Mark Witczak — Supplemental - Law Enforcement Test Proctor
Phone: +1 (231) 995-1290
Office: Scholars Hall
Taylor Wolf — Marketing Director
Office: Biederman Building
Glenn Wolff — Humanities Instructor
Phone: +1 (231) 995-1329
Office: Fine Arts Building FA130A
Beckie Wooters — Director of Dental Assistant Program
Phone: +1 (231) 995-1240
Office: Biederman Building LB103Q
Brad Wortman — Adjunct - Engineering Technology
Phone: +1 (231) 995-2905
Office: Parsons-Stulen Building PS104
Kerrey Woughter — Director of Library Services
Phone: +1 (231) 995-1063
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center TJNIC202
Christopher Wright — Adjunct - Economics
Phone: +1 (231) 995-2692
Office: Scholars Hall

Y

Corey Yantz — Supplemental - Tutor
Phone: +1 (231) 995-1378
Office: Osterlin Building
Jackson Yaple — Supplemental - Food Service Back of House
Office: Timothy J. Nelson Innovation Center Hawk Owl Cafe
Ryan Younce — Adjunct - Audio Tech
Office: Founders Hall
Jerry Young — Adjunct - Applied Music
Phone: +1 (231) 995-1354
Office: Fine Arts Building
Presleigh Yovich — Adjunct - Nursing
Office: Health Science Building

Z

John Zachman — Social Sciences Instructor
Phone: +1 (231) 995-1225
Office: Scholars Hall SH114D
Nick Zaima — Adjunct - Certified Flight Instructor
Phone: +1 (231) 995-1220
Office: Parsons-Stulen Building
Daniel Zassick — GLMA Simulation Manager
Phone: +1 (231) 995-1206
Office: Great Lakes Building
Nicole Zeiler — Museum Store Manager
Phone: +1 (231) 995-1587
Office: Dennos Museum Center
Ryan Ziegler — Supplemental - Law Enforcement Coach
Phone: +1 (231) 995-2693
Office: Scholars Hall SH114L
Theresa Zingg — Adjunct - Surgical Technology
Office: Biederman Building
Angela Zirotte — Supplemental - GLCI Purch. & Receiv. Assist.
Phone: +1 (231) 995-1390
Office: Great Lakes Building
Jane Zlojutro — Business Instructor
Phone: +1 (231) 995-1159
Office: Beckett Building JB109